A GoldenEar-t elsősorban a nagyobb álló félaktív modelljeik tették ismertté és elismertté világszerte, a Triton T66 révén pedig már megszületett az első olyan modell, amely az AudioQuest tervei szerint készült.
A Golden Ear Technology már több, mint 10 éve gyártja hangsugárzóit, de a márka már a Quest Group-hoz tartozik. A Triton T66 révén meg is született az első olyan modell, amely az AudioQuest tervei szerint készült, de a Golden Ear emellett egy teljes (és nagyon izgalmas) termékpalettát kínál: félaktív és passzív álló hangfalak, center sugárzók, állványos és falra szerelhető hangfalak, mélyládák, soundbarok és beépíthető hangfalak állnak rendelkezésre.
A T66-os modellben oldalanként egy 500W teljesítményű erősítő dolgozik és a 100Hz alatti nagyon fontos tartományt az kezeli. A T66 azonban nemcsak ezért izgalmas hangfal, ugyanis az aktív mélyeket nem basszreflex vagy zárt megoldással tervezték, hanem nagy felületű kvadratikus sík passzív sugárzók egészítik ki őket.
Ez a megoldás félúton van a zárt és a reflex kialakítás között és a GoldenEar optimalizált mélysugárzó-elrendezése (egy magasan és egy alacsonyan a hangdoboz testen) jobb csatolást biztosít a mélysugárzók és a passzív sugárzók között, ami körülbelül 1 dB többlet kimeneti teljesítményt eredményez. A d’Appolito elrendezésben megvalósított magas/közép hangszekcióban az előbbit egy hajtogatott AMT ribbon szólaltatja meg.
A GoldenEar nem basszreflex és nem zárt kialakítást alkalmaz a basszus szekcióban, hanem passzív sugárzókat használnak. A hagyományos megoldásokkal ellentétben ezek nem elektromosan, hanem a doboztesten belüli légnyomás révén kapcsolódnak a basszushangszóró(k)hoz. Megfelelő megvalósítás esetén a basszus megszólaltatásánál elvárt tulajdonságok kiegyensúlyozott kombinációját érik el: mechanikai hatékonyság, kiterjesztett mélyhang átvitel, jobb mélyhanghatás és minimális torzítás.
A hangfal érzékenysége 91dB, névleges impedanciája pedig 4 Ohm – egy jól megépített kisebb teljesítményű erősítővel is megszólaltatható. A keresztváltóban a Niagara tápszűrőkre jellemző minőségű alkatrészeket találunk és természetesen a belső kábelezés is AudioQuest.
A teljes teszt elolvasható az AudioMe Consult BLOG-jában: